SONY A7R II + CASHBACK 5 000 Kč

Kód: ILCE7RM2B.CEC
Neohodnoceno
Značka: SONY
58 990 Kč –8 %
stahování
58 990 Kč –8 % 53 990 Kč 44 619,83 Kč bez DPH
centrální sklad SONY

Fotoaparát Sony s bajonetem E a 12,1MP plnoformátovým snímačem Exmor® CMOS; kompaktní velikost; rozlišení videa FUll HD nebo 4K (při použití externího nahrávacího zařízení), mimořádně vysoká citlivost ISO 102400 (rozšiřitelné až na 409600)

Detailní informace

Detailní popis produktu

12,2MP 35mm plnoformátový snímač: Model α7s přináší díky novému 12,2megapixelovému 35mm plnoformátovému snímači obrazu Sony Exmor® CMOS a optimalizovanému vysokorychlostnímu obrazovému procesoru BIONZ™ X kombinaci fenome nální citlivosti – v rozsahu od ISO 50 do 409600 pro fotografie a ISO 200 až 409600 pro videozáznamy s mimořádně nízkou úrovní šumu. Profesionální funkce videozáznamu uspokojí ty nejvyšší požadavky skutečných fotografů a tvůrců videa. Všechny jsou sbaleny do těla nejmenšího fotoaparátu na světě formátu 35 mm s výměnnými objektivy..

Mimořádně vysoká citlivost až do ISO 409600: Rozšiřte své možnosti fotografování a natáčení videa díky mimořádné citlivosti v rozsahu ISO 50 až 409600 pro fotografie a ISO 200 až 409600 pro videozáznamy..

Procesor BIONZ™ X: Společnost Sony s hrdostí představuje nový obrazový procesor BIONZ™ X, který dokáže věrně reprodukovat struktury a detaily v reálném čase tak, jak je oko skutečně vidí, a k tomu nabízí mimořádně vysokou rychlost zpracování. Společně s přední technologií LSI (Large Scale Integration), která zrychluje zpracování už v počátečních fázích, podporuje přirozenější detaily, realističtější obraz, bohatší barevnou škálu a nižší úroveň šumu při snímání fotografií i videozáznamů..

Více formátů záznamu: Model α7s vytváří záznam v široké škále formátů vhodných pro fotografy, kteří pracují na profesionální úrovni. Je kompatibilní s výstupem videa 4K 24p, 30p/Full HD 60p, 60i, 30p, 24p a plným formátem a formátem APS-C (ekvivalent formátu Super 35mm)..

Filmování v plném formátu: Filmování v přenosném provedení získává nový rozměr flexibility a dostupnosti, protože model α7s představuje jedinečnou kombinaci 35mm plnoformátového snímače, funkcí zvukové produkce a možnosti flexibilní výměny objektivů. Nyní je vám k službám krásný dramatický efekt rozostření bokeh a navíc si můžete vybrat z uměleckých efektů pro bohatou filmovou atmosféru. To vše vám umožní plný formát, režim P/A/S/M a pokročilé zvukové technologie. Nový zrychlený obrazový procesor BIONZ™ X také nabízí možnost redukce šumu ve specifických oblastech a technologii detailní reprodukce, kterou lze použít na videozáznamy. Výsledkem jsou mimořádně jemné detaily a výjimečně nízká úroveň šumu. Možnosti použití rozšiřují další funkce, například obrazové efekty, plnohodnotný výstup HDMI® pro externí monitor nebo plnohodnotný progresivní formát 1080p AVCHD s XAVC S, a také možnost nastavení záznamu 60p nebo 24p..

Čistý výstup HDMI® pro videa v rozlišení 4K: Nekomprimovaný výstup pro snímky je nyní možný při rozlišení 4K (QFHD; 3840 x 2160 pixelů) s volitelnou frekvencí snímků 30 p a 24 p. Z nabídky si můžete zvolit výstup v rozlišení 4K nebo Full HD. Možnost výstupu v rozlišení 4K umožňuje záznam vysoce kvalitních snímků v rozlišení 4K na záznamové zařízení kompatibilní s technologií 4K a rovněž výstup v rozlišení 4K přímo na kompatibilní monitor nebo televizor..

Formát XAVC S: Formát XAVC S s vysokou přenosovou rychlostí je k dispozici zapáleným videokameramanům. Vůbec poprvé je dostupný ve fotoaparátu a umožňuje pořizování snímků v rozlišení Full HD při rychlosti 50 Mb/s, díky čemuž je dosaženo mimořádně vysoké kvality výrazu a minimálního šumu. Součástí je také metoda komprese dat Long GOP (skupiny snímků), která umožňuje efektivní záznam videa. Poznámka: Společnost Sony doporučuje při snímání videa ve formátu XAVC S použít paměťovou kartu SDXC vyšší než třídy 10..

Nastavení S-Log2 gamma: Toto patentované nastavení gamma společnosti Sony, které je součástí komerčního vybavení pro natáčení videa, vytváří o 1 300 % širší dynamický rozsah pro hladké vyjádření gradace při současném omezení přeexponování a zatmění. Prostřednictvím gradace barev při následném zpracování můžete snímek s nízkou úrovní šumu a mimořádně bohatými detaily využít na maximum a dosáhnout různých typů výrazu fotografie..

Časový kód / User bit: Stejně jako u komerčních videozařízení zajišťuje tato funkce tzv. nastavení „Record Run“, kdy se časový kód aktivuje pouze během záznamu, nastavení „Free Run“, kdy se časový kód aktivuje bez ohledu na to, zda záznam běží či nikoli, metodu drop frame (pokles počtu snímků za sekundu) a metodu non- drop frame (nedochází k poklesu počtu snímků za sekundu). Výstupem modelu α7s může být také a vrstvený časový kód, pokud se použije nastavení čistého výstupu HDMI®. Poznámka: tato funkce je dostupná pouze při nahrávání ve formátech AVCHD a XAVC S..

Fotografování rychlostí 120 fps při vysokém rozlišení: Při natáčení videa v režimu oříznutí APS-C (ekvivalent Super 35mm) podporuje model α7s snímání při vysoké obnovovací frekvenci 120 sn/s při vysokém rozlišení HD (1280 x 720 pixelů). Tato mimořádná funkce rozšiřuje škálu možností výrazu snímků, protože videozáznam pořízený při této snímkové frekvenci lze přehrávat v rozlišení 24 p a dosáhnout tak jedinečných efektů pětinásobného zpomalení..

Obrazový profil: Před snímáním můžete jemně doladit vzhled záběrů úpravou gradace (úroveň černé, gamma a černé gamma), úpravou barev (režim barev, jejich intenzita, barevný tón a hloubka), základní barvou (gamma a barevný režim) a pomocí dalších funkcí. Upravené parametry lze uložit společně s dalšími nastaveními jako profil a pro pozdější použití je možné uložit až sedm profilů..

Hledáček XGA OLED Tru-Finder™: Hledáček nabízí vysoké rozlišení 1024 x 768, vylepšení OLED a stejný optický systém s třemi čočkami, který používá vlajková loď α99, a to v kompaktním těle. Hledáček zobrazuje efekty nastavené ve fotoaparátu, takže můžete přesně posoudit své výsledky. Jistě se vám bude líbit bohatá barevná škála a trojnásobný kontrast oproti modelu α99. V nabídce jsou také špičkové funkce, například 100% pokrytí záběru, široký úhel pohledu, režimy zobrazení údajů, automatická korekce saturace jasového signálu nebo zvětšení zaostření..

Vylepšené rychlé hybridní automatické ostření: Možnosti automatického ostření modelu α7s jsou podporovány řadou funkcí: novým bleskurychlým procesorem BIONZ™ X, vysokorychlostním plnoformátovým výstupem obrazového snímače a novým algoritmem pro detekci prostorových obrazů, který provádí analýzu zaostření v reálném čase na základě údajů o prostorové frekvenci a optimálně upravuje pohyb objektivu..

Protiprachový systém a povrchová úprava: Aby byly vaše fotografie bez poskvrnky, je fotoaparát vybaven mechanismem pro odstranění prachu, který při každém zapnutí fotoaparátu setřese všechny prachové částice na obrazovém snímači pomocí ultrazvukových vibrací. Antistatická vrstva pak brání usazování prachu na snímači při výměně objektivů..

Nahrávání a sledování zvuku: Během nahrávání a přehrávání videozáznamu můžete sledovat zvuk ve sluchátkách připojených k fotoaparátu α7s přes sluchátkový konektor, kontrolovat stav na zobrazených ovladačích nebo využít profesionální zvukové vybavení, které připojíte přes adaptérovou sadu se standardní koncovkou XLR..

Výklopný displej LCD: 7,5cm displej s 1,2 milionu bodů nabízí vysoké rozlišení a flexibilní možnosti kompozice..

Pevný a ergonomický úchop: Model α7s je o 25 % menší než přední digitální zrcadlovky, přesto ale nabízí plnohodnotný úchop a pohodlí i při celodenním snímání..

Tělo z hořčíkové slitiny: Díky výjimečně lehké a pevné kovové slitině váží fotoaparát α7s i s baterií pouhých 489 gramů (to je méně než polovina hmotnosti předních digitálních zrcadlovek), ale nabízí odolnost na dlouhá léta provozu..

Ovladače, přizpůsobení a navigace: I při kompaktních rozměrech je model α7s vybaven předním i zadním ovladačem pro intuitivní nastavení expozice, ovládacím kroužkem pro nastavení hodnoty ISO a ovladačem kompenzace expozice. Funkce Quick Navi Pro nabízí všechny hlavní možnosti snímání přímo na displeji LCD, takže můžete nastavení rychle a jednoduše potvrdit nebo upravit bez nutnosti vyhledávání příslušných nabídek. Funkce některých tlačítek si můžete přizpůsobit podle svého a fotografovat tak, jak vám to je pohodlné. Často používané funkce jednoduše přiřadíte vybraným tlačítkům. Můžete snadno přiřadit různé funkce k 9 tlačítkům a vybrané hlavní funkce pak můžete přiřadit tlačítku Fn s rychlým přístupem..

Odolnost proti prachu a vlhku: Mezi nové prvky zvyšující odolnost patří těsnění kolem tlačítek a ovladačů nebo dvojitá ochranná vrstva, která pevně propojuje jednotlivé panely a součásti.
 
Specifikace
Kvalita obrazu
Typ fotoaparátu MILC
Počet megapixelů 12,2 MP
Typ snímače CMOS
Maximální rozlišení fotografie 4240 x 2832 px
Rozlišení fotografií 4240 x 2832, 2768 x 1848, 2128 x 1416, 2768 x 1848, 2128 x 1416, 1376 x 920, 4240 x 2384, 2768 x 1560, 2128 x 1200, 2768 x 1560, 2128 x 1200, 1376 x 776, 12416 x 1856, 5536 x 2160, 8192 x 1856, 3872 x 2160
Stabilizátor obrazu Yes
Umístění stabilizátoru obrazu Objektiv
Podporované poměry stran 3:2, 16:9
Celkový počet megapixelů 12,4 MP
Velikost obrazového senzoru (š x v) 35,6 x 23,8 mm
Formát senzoru Full-frame
Podporované formáty obrázků JPG, RAW
Objektiv
Digitální zoom 8x
Montáž objektivu Sony E
Zaostřování
Nastavení ohniska Automatický/manuální
Režimy automatického zaostřování Středové automatické ostření, Kontinuální automatické ostření, Contrast Detection Auto Focus, Jednorázové automatické ostření
Automatické ostření 25
Zámek AF Yes
Osvětlení
ISO citlivost 409600, 50
Módy světelné expozice Priorita clony, Auto, Manuální, Priorita závěrky
Nastavení expozice Program AE
Expoziční kompenzace ±5EV (1/2; 1/3 EV step)
Měření světla Středové měření, Evaluativní (Multi-pattern), Bodové
Blokování automatické expozice Yes
Minimální citlivost ISO 50
Maximální citlivost ISO 409600
Závěrka
Rychlost závěrky (min) 1/8000
Rychlost závěrky (max) 30 s
Blesk
Režimy blesku Auto, Vyplnit, Vypnutí blesku, Předblesk, Redukce červených očí, Pomalá synchronizace
Nastavení expozice blesku Yes
Předblesk Yes
Video
Nahrávání videa Yes
Maximální rozlišení videa 1920 x 1080 px
Typ HD rozlišení Full HD
Rozlišení videa 640 x 480, 1280 x 720, 1440 x 1080, 1920 x 1080 px
Rozlišení při rychlém záznamu 1440x1080@25fps, 1920x1080@25fps, 1920x1080@50fps, 640x480@25fps
Frekvence snímků videa za sekundu 50 fps
Média pro přehrávání AVC, AVCHD, H.264, MP4, MPEG4
Formát analogového signálu NTSC, PAL
Zvuk
Zabudovaný mikrofon Yes
Nahrávání hlasu Yes
Redukce šumu Yes
Zvukový systém Stereo
Zvuk
Podporované formáty zvukových souborů AC3, LPCM
Paměť
Kompatibilní paměťové karty MS PRO Duo, MS Pro-HG Duo, MS XC-HG Duo, SD, SDHC, SDXC
Obrazovka
Displej TFT
Úhlopříčka displeje 7,62 cm (3")
Rozlišení displeje fotoaparátu (numericky) 921600 px
Hledáček
Kamerový hledáček Electrical
Zvětšení 0,71x
Obrazová velikost hledáčku 0,5"
Možnosti připojení
PictBridge Yes
USB verze 2.0
USB konektor Micro-USB B
HDMI Yes
Typ konektoru HDMI Mikro
Počítačová síť
Wi-Fi Yes
Standardy Wi-Fi 802.11b, 802.11g, 802.11n
NFC Yes
Fotoaparát
Vyvážení bílé Auto, Oblačný, Vlastní režimy, Denní světlo, Flash, Fluorescenční, Inkandescenční, Stín, Podvodní
Režimy scenérie Zblízka (makro), Krajina, Noční portrét, Portrét, Sporty, Soumrak, Stmívání
Fotografické efekty Černá a bílá, Neutrální, Sépiová, Živý
Samospoušť 2, 10 s
Úprava kontrastu Yes
Úprava nasycení Yes
Přehrávání Film, Jeden snímek, Přehrávání fotografií
Formát snímků DCF 2.0, Exif 2.3, RAW
Histogram Yes
Přímý náhled Yes
Baterie
Typ zdroje Baterie
Typ baterie Lithium-ion (Li-ion)
Životnost baterie (dle standardu CIPA) 380 snímků
Typ baterie NP-FW50
Počet baterií 1
Vzhled
Barva Černá
Provozní podmínky
Provozní rozsah teplot (T-T) 0 - 40°C
Hmotnost a rozměry
Šířka 126,9 mm
Hloubka 48,2 mm
Výška 94,4 mm
Hmotnost 446 g
Hmotnost (včetně baterie) 489 g
Obsah balení
Baterie Yes
Nabíječka baterie Yes
Dodávané kabely Micro-USB
AC adaptér Yes
Technické detaily
Reproduktory 1
Obrazový procesor BIONZ X
Vestavěné reproduktory Yes

Doplňkové parametry

Kategorie: S VÝMĚNNÝM OBJEKTIVEM
Záruka: 2 roky