Cybershot DSC-RX100 VI

Kód: DSCRX100M5.CE4
Neohodnoceno
Značka: SONY
31 990 Kč 26 438,02 Kč bez DPH
centrální sklad SONY

Model RX100 VI představuje vysoce výkonná a kompaktní fotoaparát s širokým rozsahem zoomu a kvalitním obrazem. Se zoomem 24-200 mm1, snímačem CMOS typu 1.0, automatickým ostřením s fázovou detekcí, ultra rychlým automatickým ostřením 0,03 s5, spolehlivým sledováním AF/AE, souvislým snímáním rychlostí 24 sn./s6 a natáčením videí v rozlišení 4K kompatibilních s HDR (HLG)8 9 si poradí v každé situaci.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Úchvatný obraz s vysokým rozlišením: od širokoúhlých záběrů po teleobjektiv

Všechny aspekty a součásti fotoaparátu RX100 VI byly vytvořeny tak, aby ve vzájemné kombinaci dosáhly bezkonkurenčního obrazu. Chytře navržená optika skrývá neuvěřitelnou sílu v malém provedení, zatímco optická stabilizace obrazu zajistí stabilní snímek i při fotografování z ruky za maximálního přiblížení v rozsahu teleobjektivu. A pokročilý obrazový procesor zajistí lepší vnímání rozlišení obrazu s nízkým šumem.

Vypracovaná, vysoce výkonná optika

Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24-200 mm2F2.8-4.5 s novým designem

Nový systém objektivu je nakonfigurován tak, aby dosáhl maximálního rozlišení a čistoty obrazu napříč celým rozsahem zoomu a současně opravil sférické, komatické a chromatické aberace. Přináší skutečně pozoruhodné možnosti teleobjektivu v kapesním provedení a může zásadně rozšířit vaše tvořivé možnosti.

Širokoúhlý objektiv v kompaktním provedení

Optika objektivu (15 členů ve 12 skupinách) poskytuje bezkonkurenční vysoce kvalitní obraz napříč širokým rozsahem zoomu i přes kompaktní konfiguraci.

Optika s vysokým rozlišením

Členy objektivu včetně čtyř čoček AA (Advanced Aspherical) a dvou skleněných členů ED (extra nízký rozptyl) společně pomáhají dosáhnout vynikajícího rozlišení až na úplném okraji snímku, napříč celým rozsahem teleobjektivu.

Velká clona

Velké clony napříč celým rozsahem zoomu umožňují využívat rychlé expoziční časy a velké množství efektů bokeh. I v rozsahu středního teleobjektivu si fotoaparát udržuje clony F4 při 100 mm2 a F4.5 při 200 mm2.

Optický stabilizátor obrazu SteadyShot™

Pokročilá stabilizace obrazu odpovídá 4,0x rychlejšímu2expozičnímu času

Společnost Sony je právem hrdá na svůj sofistikovaný systém stabilizace obrazu, který jsme nadále vylepšili, takže nabízí stupeň stabilizace odpovídající 4,0x3 zvýšení rychlosti závěrky při vysokém přiblížení 200mm2. Pořizujte vysoce kvalitní snímky i na velkou vzdálenost a při slabém osvětlení, a to díky spolehlivě stabilnímu záznamu z ruky.

Vysoce výkonný obrazový snímač CMOS typu 1.0

Snímač CMOS typu 1.0 využívá složené provedení, díky kterému se zvýšila rychlost zpracování, zatímco technologie převráceného snímače zvyšuje efektivitu zachycení světla a umožňuje dosáhnout širšího rozsahu citlivosti (ISO 804–12800) s nížším šumem.

Pokročilý obrazový procesor BIONZ X™ přispívá ke kvalitě obrazu 

Pokročilý algoritmus zpracování BIONZ X přispívá k vyššímu vnímanému rozlišení, nižším hladinám šumu a k přesnější detekci obličeje a očí. Vylepšená rychlost obrazového procesoru také umožňuje rychlejší detekci AF/AE.

Systém hybridního automatického ostření dosahuje nejrychlejšího5ostření: 0,03 s6.

Špičkového5 a rychlého automatického ostření je dosaženo kombinací rychlého automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině, vynikajícími možnostmi sledování a automatického ostření s detekcí kontrastu s vysokou úrovní přesnosti.

Pokrytí oblasti 315 body automatického ostření s fázovou detekcí

315 bodů automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině pokrývá 65 % obrazu a široká oblast a hustá konfigurace znamená, že i vzdálené, malé, rychle se pohybující a těžko zaostřitelné objekty lze zachytit na okraji snímku.
[1] Pokrytí automatického ostření s fázovou detekcí (315 bodů)
[2] Pokrytí automatického ostření s detekcí kontrastu (25 bodů) 

Automatické ostření zachytí i rychlé objekty

Když se objekt rychle pohybuje a mění směr, technologie sledování AF s vysokou hustotou dokáže sledovat akci díky husté koncentraci bodů AF kolem umístění objektu.
[1] Body AF, které se zobrazují na skutečné obrazovce [2] Algoritmus AF (nezobrazuje se na skutečné obrazovce)

Automatické zaostření na oči se hodí na portréty

Sofistikovaný systém automatického zaostření na oči má vynikající výkon sledování při přesném zaostření na oči objektu, které umožňuje pořizovat lepší portrétní záběry.

Snadné posouvání ostření díky dotykovému ostření

Funkce dotykového ostření umožňuje nastavit ostření pouhým stiskem displeje, zatímco automatické ostření dotykovým panelem umožňuje přetažením prstem intuitivně určit místo zaostření během používání hledáčku.

Zachyťte každý okamžik rychlostí 24 sn/s7 se sledováním AF/AE

Spolehlivé souvislé fotografování rychle se pohybujících objektů

Když chcete spolehlivě zachytit každý okamžik nepřetržité akce, funkce souvislého fotografování zachytí až 24 snímků za sekundu7 a až 233 souvislých snímků8.

Kvalitní videa ve 4K9 s vyšší všestranností produkce

První podpora HDR (HLG) 10 mezi fotoaparáty Cyber-shot™

Video HDR s širším rozsahem barev a jasu si nyní můžete vychutnat díky možnosti záznamu ve formátu HLG (Hybrid Log-Gamma) (Při přehrávání filmů v rozlišení HDR (HLG) připojte produkt k televizoru Sony kompatibilnímu s technologií HDR (HLG) prostřednictvím kabelu USB)

Rychlé hybridní automatické ostření = lepší videa

Rychlé hybridní automatické ostření využívá širokého pokrytí AF s fázovou detekcí ve videích i na snímcích k plynulému automatickému ostření. U automatického ostření můžete také upravit rychlost a použít kreativní efekty, například pomalé ostření.

Snímání s nastavením S-Gamut a S-Log3 pro více flexibility při postprodukci

Křivky S-log2 a S-log3 gamma zachycují širší rozsah jasu a barev a dávají vám kreativní svobodu při gradaci barev během postprodukce a současně minimalizují přeexponování.
[1] Video Level (%) [2] Relativní kroky od 18% šedé [A] 18% šedé [B] 90% bílé [C] 1300% z 90% bílé

Snadný přístup k elektronickému hledáčku jedním stiskem

Výsuvný hledáček, který je ihned dostupný po stisknutí tlačítka, představuje organický elektroluminiscenční displej s rozlišením přibl. 2,35miliónu bodů, který zachytí drobné detaily objektu i věrnou reprodukci tónů.

Obrazovka LCD je kompatibilní s dotykovou závěrkou

Dotyková závěrka představuje intuitivní alternativu ke stisknutí tlačítka spouště závěrky a v některých situacích může být ještě dostupnější, záleží na způsobu držení fotoaparátu. Obrazovku můžete vyklopit zhruba o 180 °nahoru a o 90 °dolů.

Doplňkové parametry

Kategorie: KOMPAKTY (RX100)
Záruka: 2 roky